top of page

O NAS

4.png

MayheMistic to mała, dynamicznie rozwijająca się manufaktura, która zajmuje się projektowaniem i tworzeniem kolumn home audio. Wszystkie nasze produkty wykonywane są ręcznie z dbałością o najdrobniejsze detale. Pomysł na założenie MayheMistic powstał dzięki zamiłowaniu do majsterkowania, muzyki oraz, przede wszystkim, wiedzy inżynierskiej z zakresu elektroniki popartej wykształceniem i długoletnim, kierunkowym doświadczeniem zawodowym. 

 

MayheMistic stale rozwija  i udoskonala swoje produkty oraz dąży do wyciągnięcia maksymalnych możliwości w  swoich projektach co owocuje wysoką jakością brzmienia oraz wykonania. Pragniemy dostarczyć naszym klientom moc doznań i wiele radości czerpanej ze słuchania muzyki. Nasz cel to przeniesienie wrażeń koncertowych do salonu każdego słuchacza.

3.png

Z pasji do muzyki,
z miłości do tworzenia.

Jak tworzymy

Każdy nowy projekt rozpoczynamy od pomiarów parametrów TS, impedancji oraz charakterystyk przenoszenia wcześniej dobranych przetworników. Na podstawie otrzymanych wyników modelujemy obudowę i estymujemy wstępne parametry zestawu. Nasze obudowy wykonujemy z MDF o grubości 20 lub 18 mm oraz z elementów drewnianych. Formatki z których sklejana jest obudowa frezowane są na tzw. "zamek" co zwiększa wytrzymałość mechaniczną
i gwarantuje szczelność. Wewnątrz stosujemy frezowane wzmocnienia nadające sztywność obudowie. Obudowa wykończona jest fornirem który pokrywany jest olejo-woskiem.   

 

Nasze konstrukcje opierają się na przetwornikach renomowanych producentów tj. Scan Speak, Tymphany (Peerless, Vifa), Seas, Dayton Audio, SB Acoustics. Kolejnym etapem projektu są ponowne pomiary na podstawie których dostrajany jest bass-reflex oraz dobierane jest wygłuszenie. Do wygłuszania obudowy stosujemy maty bitumiczne, filc techniczny oraz wełnę owczą lub piankę akustyczną.

 

Projekt zwrotnic również oparty jest na pomiarach impedancji, charakterystyk przenoszenia i przebiegów fazowych. Zwrotnice modyfikowane są pod kątem współpracy z danym zespołem głośnikowym, dlatego nierzadkim zjawiskiem jest fakt występowania dwóch  różniących się zwrotnic w jednym zestawie kolumnowym. Do budowy zwrotnic wykorzystujemy elementy wysokiej jakości: cewki powietrzne, kondensatory foliowe i rezystory bezindukcyjne producentów tj. Jantzen, Mundorf czy Audyn. ​Gotowe produkty poddane są kontrolnym pomiarom, szczegółowej weryfikacji jakości oraz tzw. "wygrzewaniu".

bottom of page