ScanSpeak.png

Jak tworzymy

  Każdy nowy projekt rozpoczynamy od pomiarów parametrów TS, impedancji oraz charakterystyk przenoszenia wcześniej dobranych przetworników. Na podstawie otrzymanych wyników modelujemy obudowę i estymujemy wstępne parametry zestawu. Nasze obudowy wykonujemy z MDF o grubości 20 lub 18 mm oraz z elementów drewnianych. Formatki z których sklejana jest obudowa frezowane są na tzw. "zamek" co zwiększa wytrzymałość mechaniczną i gwarantuje szczelność. Wewnątrz stosujemy frezowane wzmocnienia nadające sztywność obudowie. Obudowa wykończona jest fornirem który pokrywany jest olejo-woskiem. 

 

  Nasze konstrukcje opierają się na przetwornikach renomowanych producentów tj. Scan Speak, Tymphany (Peerless, Vifa), Seas, Dayton Audio, SB Acoustics. Kolejnym etapem projektu są ponowne pomiary na podstawie których dostrajany jest bass-reflex oraz dobierane jest wygłuszenie. Do wygłuszania obudowy stosujemy maty bitumiczne, filc techniczny oraz wełnę owczą lub piankę akustyczną. 

 

  Projekt zwrotnic również oparty jest na pomiarach impedancji, charakterystyk przenoszenia i przebiegów fazowych. Zwrotnice modyfikowane są pod kątem współpracy z danym zespołem głośnikowym, dlatego nierzadkim zjawiskiem jest fakt występowania dwóch  różniących się zwrotnic w jednym zestawie kolumnowym. Do budowy zwrotnic wykorzystujemy elementy wysokiej jakości: cewki powietrzne, kondensatory foliowe i rezystory bezindukcyjne producentów tj. Jantzen, Mundorf czy Audyn. 

Gotowe produkty poddane są kontrolnym pomiarom, szczegółowej weryfikacji jakości oraz tzw. "wygrzewaniu".

2.png
Projekt bez tytułu (7).png
speaker.png
Vifa.png
Projekt bez tytułu (11).png
3.png